

Minister Blanár: Takto vyzerá „izolácia“ Slovenska v praxi
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár poukázal nato, ako vyzerá tzv. izolácia Slovenska v praxi:
Takzvaná „izolácia“ Slovenska v zahraničí, ako to prezentuje opozícia a liberálno-progresívne médiá, vyzerá tak, že popri mojich vystúpeniach na hlavných zasadnutiach Rady OSN pre ľudské práva a Konferencie o odzbrojení som v európskej centrále tejto najvýznamnejšej multilaterálnej organizácie rokoval nielen s vysokým komisárom OSN a generálnou riaditeľkou Úradovne, ale aj s mojimi ministerskými partnermi z rôznych častí sveta.
Diskutoval som s ministerkou zahraničných vecí a krajanov Palestínskeho štátu, ktorej som potvrdil, že Slovensko naďalej pokračuje v poskytovaní humanitárnej pomoci a podpore prímeria na Blízkom východe.
So šéfom kamerunskej diplomacie sme sa rozprávali o zintenzívnení dialógu s africkými krajinami, keďže v tomto kontinente vidí Slovenská republika veľký politický aj ekonomicky potenciál, a posilňujeme tu preto naše diplomatické zastúpenie.
Hovoril som s ministerkou zahraničných vecí Gruzínska, ktorá ma informovala o aktuálnej situácii. A o stretnutie ma požiadala tiež šéfka nepálskej diplomacie.
Moje dva dni v Ženeve boli plné rokovaní, na ktorých som mal možnosť vyjadriť suverénne pozície vlády SR – silné mierové posolstvo založené na dodržiavaní medzinárodného práva a presadzovaní národných záujmov našej vlasti.
Zdroj text/foto: FB Juraj Blanár
Minister Blanár reagoval aj na manipulácie progresívnych médií, ktoré sa snažia presvedčiť verejnosť o tom, ako premiér Fico nie je vo svete vítaný: Ako progresívne médiá manipulujú
Robert Fico vraj nie je vo svete vítaný, je izolovaný a vraj nikam nechodí, hlásali pred časom spolitizované médiá.
Keď bol na rokovaní v Rusku, tak bol kritizovaný opozíciou, že by mal ísť radšej do Spojených štátov. Keď navštívil minulý týždeň Washington, opäť sa ozývali hlasy z progresívneho tábora, že mal byť doma, pretože sme tu mali generálneho tajomníka Severoatlantickej aliancie. Veď podľa ich názoru, čo tam po tom, že generálneho tajomníka prijal vrchný veliteľ Ozbrojených síl SR, čiže prezident?
Mimochodom sa s ním stretol aj podpredseda vlády R. Kaliňák a ja ako minister zahraničných vecí. A na tlačovej konferencii v Bratislave hlavný predstaviteľ NATO vychválil R. Fica, že je jeho dobrý kolega.
Hm, kladiem si otázky: kto to tu teda nie je vo svete akceptovaný? Kto nie je prijímaný? Pred kým vraj spojenci zamlčiavajú niečo podstatné? Ak teda zamlčiavajú, že ide o posielanie vojakov na Ukrajinu či oslabovanie vlastnej armády tým, že sa jej výbava posiela do už tri roky trvajúceho konfliktu, ktorý nemá vojenské riešenie, tak o takomto niečom naša vláda naozaj nechce nič počuť.
Ale po zásadnom rokovaní R. Fica s pravou rukou amerického prezidenta D. Trumpa – E. Muskom o financovaní neziskoviek z USAID, o investíciách a clách i ďalších hospodárskych záležitostiach, by mali voči vláde nepriateľsky naladené médiá radšej mlčať. Ak už nedokážu priznať, že išlo o hlavné udalosti uplynulého týždňa.
Na vlastnej koži som to zažil v nedeľnej markizáckej debate, kde ako keby generálny tajomník Severoatlantickej aliancie u nás nebol, ako keby neocenil R. Fica i P. Pellegriniho, a nezdôraznil, že Slovensko je pevne ukotvené v medzinárodných spoločenstvách, a že dokonca v rámci EÚ patrí medzi najintegrovanejších členov. To sa muselo organizátorom protestov, ktorí klamú protestujúcich o vystúpení z EÚ, ťažko počúvať…
Mám pokračovať? Kým predminulý týždeň sa médiám a opozícii nehodilo, že Európska komisia ocenila naše členstvo v EÚ a že R. Fico patrí medzi aktívnych členov. Kým uplynulý týždeň veľmi okato prehliadali prijatie nášho premiéra v Spojených štátoch a potvrdenie nášho ukotvenia v NATO, tak už teraz si viem prestaviť, ako „objektívne“ budú informovať o budúcotýždňovom dôležitom rokovaní Roberta Fica.
O týždeň bude zastupovať národnoštátne záujmy Slovenskej republiky na mimoriadnom rokovaní Európskej rady. Čo myslíte, koľko pozitívnych ohlasov zaznie od opozície či progresívnych médií, keď bude hovoriť o mieri a o tom, aké miesto by v ňom mala zaujať EÚ, ktorá tri roky nebola ochotná počúvať na slovo mier a pripustiť si, že tento konflikt nie je možné vojensky ukončiť?
Zdroj: FB Juraj Blanár
Najčítanejšie za týždeň
Máte tip na článok? Napíšte nám TU


